• Bo w przedszkolu jest fajnie

16.06.2024

Piątek był dniem niezwykłym i innym, a wszystko za sprawą piżama party. Radosna atmosfera towarzyszyła dzieciom do późnych godzin w przedszkolu. Była bitwa na poduszki, oglądanie bajek, popcorn i zabawy, które przygotowały specjalne na ten dzień wychowawczynie oraz zabawy ruchowe "Z kocykiem i podusią".

• Lekkoatletyczny Dzień Dziecka

09.06.2024

Ruch to nieodłączny element prawidłowego rozwoju dzieci. 5 czerwca Żabki wzięły udział w spotkaniu z przedszkolakami gminy Słubice. Dzieci wykazały się swoimi umiejętnościami sportowymi. Nasze starszaki wspaniale poradziły sobie we wszystkich konkurencjach: w skoku w dal, biegu, rzucie piłką lekarską. Dużo emocji wzbudził tor przeszkód. Dzieci wzajemne się wspierały i dopingowały. Do przedszkola Żabki wróciły zmęczone ale z medalami.

• Sprintem do maratonu X edycja w Przedszkolu Pinokio

07.06.2024

6.06.2024r. w naszym przedszkolu odbyła się X edycja akcji Sprintem do maratonu. W tym dniu mieliśmy przyjemność gościć biegaczkę-amatorkę Panią Olę Guzik. Pani Ola opowiedziała dzieciom o bieganiu oraz dlaczego sport jest tak ważny w życiu, a także pokazała swoje medale i przeprowadziła rozgrzewkę. Po rozgrzewce każda grupa przystąpiła do biegu. Bieg rozpoczynał się na starcie i kończył na mecie. Każda grupa przebiegła trasę wokół przedszkola, a następnie dzieci otrzymały medale. Po skończonych zawodach dzieci zjadły zdrowy posiłek-owoce. Łączny przebiegnięty dystans przez wszystkie dzieci to 3600m.

• Zagródek Drzewice - Skrzaty

07.06.2024

23.05 grupa Skrzaty odwiedziła Zagródek w Drzewicach, w którym zobaczyła konie, alpaki, daniele, króliki oraz dwa przyjazne pieski. Dzieci aktywnie i wesoło spędziły czas na gospodarstwie. Nie obyło się również bez ogniska i kiełbasek, a także zabawy w sianie.

• Warsztaty kulinarne

03.06.2024

Zajecia kulinarne to zawsze dla dzieci magiczny czas. 27 maja na ostatnich zajęciach z panią Oksana dzieci z Żabek przygotowaly ciasto na babeczki a po ich upieczeniu zabrały się do ozdabiania. To była świetna okazja, aby rozwijać kreatywność i zdolności manualne. Przygotowane babeczki, dzieci wręczyły swoim Rodzicom z okazji Dnia Rodziny.

Jeszcze raz dziękujemy Pani Oksanie mamie Alexa za poświęcony czas, cierpliwość i zaangażowanie

• Wycieczka do Storkow

03.06.2024

24 maja był dla naszej najstarszej grupy dniem bardzo szczególnym. Dzieci z Żabek poczuły już wakacyjny klimat. W Parku Rozrywki w Storkow czekały na nich różne atrakcje. Place zabaw, trampoliny, ścianki wspinaczkowe - to wszystko co dzieci lubią najbardziej. Zabawa w takim miejscu to świetna okazja do doskonalenia koordynacji własnego ciała i odpoczynku.