"Po wodzie pływam jak prawdziwy pirat i nowe miejsca odkrywam. Mam pełno skarbów na swoim statku [...]"
Każdy dzień w przedszkolu bywa ciekawy, jednak ten był szczególny.
W tym dniu ci duzi, i ci mali czuli się nader wyjątkowo. Bowiem każdemu chce się sprawić radość...
1 czerwca - w Dniu Dziecka - wszystkie przedszkolaki, strojem, atrybutami, wcieliły się w piratów i z niecierpliwością oczekiwały na fantastyczną przygodę. Zabawa rozpoczęła się od poszukiwania skarbów. Odnalezione skrzynie ze skarbami były pełne niespodzianek - łakoci, złotych monet. Następnie przedszkolaki doświadczyły "testu" na prawdziwego pirata: ich zadaniem było m.in. przejście przez trap, aby nie wpaść w morskie głębiny, zwinąć kotwicę, sprawdzić się z innymi nieustraszonymi piratami. Dzielni piraci - przedszkolaki wykazali się ogromną zręcznością i odwagą. Podczas zabaw dziecięca wyobraźnia nie znała granic.
Ten szczególny dzień opiewał w wiele zadań. Czas upłynął przy akompaniamencie pieśni żeglarskich. Nie zabrakło również innych przekąsek, za którymi przepadają przedszkolaki.
Z entuzjazmem i ekscytacją czekamy na Dzień Dziecka - już za rok!