• Jesienny bal

23.09.2022

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbył sie Bal Jesieni. Przedszkolaki w taki sposób powitały tę porę roku. Dzieci ubrały się w piękne, jesienne stroje. Było dużo dobrej zabawy przy muzyce, a uśmiechy na twarzach dzieci gościły przez cały dzień.

• Wizyta wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w naszym przedszkolu.

21.09.2022

Nasze przedszkole współpracuje z wieloma instytucjami, które pozwalają na poznanie lokalnego środowiska i komunikowanie się z nim, jednym z nich jest Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Słubicach, z którym grupa Żabek nawiązała współpracę. Dziś nasze przedszkole gościło Panią Beatę wraz z wychowankami. Korzystając ze sposobności mili goście złozyli życzenia naszym przedszkolakom z okazji ich święta, obdarowując pysznymi słodkościami oraz samodzielnie wypielegnowanymi roślinami. Od swoich gości dzieci dowiedziały się, czego się uczą na codzien ich starsi koledzy. Zarówno dzieci z Pinokia, jak i wychowankowie ze Słubickiego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego mają nadzieję niebawem na kolejne spotkanie.

21.09.2022

Jak co roku, 20 września, nasze przedszkolaki obchodza swoje święto. Z okazji Dnia Przedszkolaka przygotowane zostały dla nich zabawy taneczno - ruchowe i konkurencje. Wszystkim przedszkolakom złożono najserdeczniejsze życzenia. Wspaniałą niespodzianką było wspólne oglądanie filmów animowanych o przygodach Psiego Patrolu i Binga, a także zajadanie słodkiej waty cukrowej.

• Dzień kropki

19.09.2022

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

W naszym przedszkolu od rana wszędzie było widać kropki. Przedszkolaki obejrzały film "The Dot" na podstawie książki P. H. Reynolds'a. Film stał się inspiracją do zabaw muzycznych, ruchowych i plastycznych. W tym dniu powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

• Narodowe czytanie

19.09.2022

W tegoroczną akcję Narodowego Czytania nasze przedszkole włączyło się poprzez czytanie wiersza J. Tuwima "Lokomotywa". Dzieci z uwagą i wielkim zainteresowaniem wysłuchały wiersza, tym bardziej, że nasze Panie przedstawiły utwór w formie teatralnej.

W ramach tej inicjatywy dzieci miały możliwość uczestniczenia w zabawach ruchowych nawiązujących do treści wysłuchanego utworu. Narodowe czytanie upłynęło pod znakiem dobrej zabawy.