• Dzień Dinozaura

27.02.2023

Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. Do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im specjalne wydarzenie - Dzień Dinozaura. W Polsce obchodzone jest 26 lutego. Dzień Dinozaura to święto, które sprawia dużo frajdy młodym ludziom. Stąd też w naszym przedszkolu organizowane są specjalne zajęcia mające na celu przybliżenie historii dinozaurów. W tym roku dzieci oglądały filmy edukacyjne o dinozaurach - poznały najpopularniejsze z nich m. in.: tyranozaura, pterodaktyla czy diplodoka, tworzyły najróżniejsze prace plastyczne, wykonywały skamieniałości - odciskanie w glinie roślin, muszelek czy małych figurek dinozaurów oraz brały udział w zabawach tematycznych.

• Współpraca z rodzicami w grupie Rumianki

22.02.2023

21.02.2023

Dziś w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert z cyklu "W krainie Pani Muzyki" pod tytułem "Muzyczne opowieści - Tam, gdzie chodzą fioletowe krowy". Razem z muzykami "pojechaliśmy" na wycieczkę do Austrii. Dzieci miały okazję poznać kolejne instrumenty muzyczne, tym razem była to gitara basowa, skrzypce oraz klarnet.

• Zwierzęta domowe w Stokrotkach

21.02.2023

W ramach realizacji tematu "Zwierzęta domowe i opieka nad nimi" grupę 4 - 5 latków Stokrotki odwiedzili wspaniali goście. Dzięki uprzejmości rodziców Joachima dzieci mogły zobaczyć na zajęciach ciekawe okazy zwierząt: jaszczurki domowe i węże hodowlane. Dzieci poszerzyły swoje wiadomości na temat opieki nad tymi zwierzętami. W Dniu Kota odwiedził naszą grupę hodowca kotów wystawowych rasy Maine Coon ze swoim pupilem.

• W kocim świecie

17.02.2023

17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Dzień, w którym szczególnie nie jest nam obojętny los małych mruczkow - tych szczęśliwie mających swój kąt, jak i tych które dalej poszukują przytulnego miejsca. Tego dnia wszystkie przedszkolaki zamieniły się w urocze koty, których nie sposób było nie zauważyć: długie wąsy, opaski. Spotkanie rozpoczęło się garścią "kocich" wiadomości, na temat ich usposobienia, obyczajów. Dzieci z radością poznały 3 mruczki. Spotkanie uwienczyla inscenizacja do wiersza S. Jachowicza pt.: "Chory kotek" przygotowana przez dzieci z grupy Żabki. W holu naszego przedszkola można oglądać pięknie wykonane "kocie" prace przygotowane przez przedszkolaki wspólnie z rodzicami. Za pracę włożoną w piękną, kocią wystawę każde dziecko, które wykonało swojego kota, zostało nagrodzone upominkami :)

• Wizyta seniorów z Dziennego Domu Seniora w Słubicach

16.02.2023

Tradycją naszego przedszkola stało się organizowanie spotkań dla seniorów z Dziennego Domu Seniora w Słubicach. Nasze Przedszkolaki przygotowały dla gości program artystyczny z okazji dnia Babci i Dziadka. Każda grupa przedszkolna zaprezentowała piosenki, wierszyki, tańce, a także krótkie przedstawienie.

Spotkania z seniorami pozwalają dzieciom nawiązać relacje z osobami starszymi, dostrzec ich potencjał. Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności oraz przede wszystkim dają radość obu stronom.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!!!

• Żabki w sklepie zoologicznym

16.02.2023

We wtorkowy poranek przedszkolaki odwiedziły sklep zoologiczny "Planeta Zoo". Z dużym zainteresowaniem obserwowały kolorowe rybki w akwarium. Z zaciekawieniem oglądały także akcesoria niezbędne przy opiece nad zwierzętami: smycze, akcesoria pielęgnacyjne, koszyki, legowiska, zabawki  oraz pożywienie i witaminy. Dla dzieci była to pouczającą wycieczka, zaś czas upłynął w radosnej atmosferze.

• Pół godzinki dla rodzinki

15.02.2023

Grupa Skrzaty spędziła miłe piątkowe popołudnie słuchając bajki o Jasiu, który pokonał swój strach i dowiedział się, że nie ma co się bać nieznanego, czytaną przez Panią Agatę mamę Jasia. „Pół godzinki dla rodzinki” ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Bajki - Pomagajki” w którym grupa bierze udział.

• Światowy Dzień Mokradeł

07.02.2023

Światowy Dzień Mokradeł albo Światowy Dzień Obszarów Wodno - Błotnych, Światowy Dzień Terenów Podmokłych - święto obchodzone 2 lutego, i z tego też powodu w naszym przedszkolu temat został poruszony i zrealizowany. Dzieci obejrzały film edukacyjny, pokolorowały plakat. Wszystko dla naszej Ziemi!!!

• Koncert kolęd i pastorałek

03.02.2023

W dniu wczorajszym, w naszej placówce, odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Scholi Jerzyki oraz grupy dzieci z naszego przedszkola uczestniczącej na zajęcia wokalne prowadzone przez Panią Monikę. Wszyscy razem wspólnie śpiewaliśmy znane i lubiane kolędy  pastorałki. Dzieci poraz kolejny miały okazję obcować z muzyką wykonywaną na żywo.

• Kino w przedszkolu

03.02.2023

Dzisiaj przedszkolaki poczuły się jak w prawdziwym kinie. Na dużym ekranie mogły obejrzeć bajkę pt.: "Księżniczka i smok". Oczywiście, jak to w kinie, nie zabrakło popcornu. Dzieci były bardzo zadowolone z dzisiejszej niespodzianki.

• Wystawa pająków w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury

01.02.2023

Nasze przedszkolaki gościły dziś w SMOK-u - grupa Żabki i grupa Rumianki - w którym to miały okazję podziwiać niezwykłą wystawę pająków. Pod okiem przewodnika z bliska przyjrzały się się wielu okazom, m.in. Czarnej Wdowie, ptasznikowi Goliatowi - pośród pajeczego grona nie zabrakło skorpionów. Podczas odwiedzin przedszkolaki odważyły się i pochwyciły na moment kosmate zwierzątko w dłoń, dzielnie przełamując swoje lęki. Wizyta ta była sposobnością do wzbogacenia wiedzy o pająkach, cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.

• Pinokio występuje na WOŚP

01.02.2023

​​​​​​​​​​​​​​​​​

W niedzielę, 29 stycznia, pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą!" odbył się w naszym mieście 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również nasze przedszkole włączyło się w akcję - dzieci z grupy Rumianki wystąpiły na scenie z utworem "Noel".