• Żabki w bibliotece

28.04.2023

Dzisiaj nasze przedszkolaki udały się do biblioteki miejskiej. Panie bibliotekarki uraczyły dzieci bajką o Janku, autystycznym chłopcu, poruszyły sam temat autyzmu - omawiane byly trudności, z jakimi muszą borykać się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Dzieci również wykazały się nie małą wiedzą podczas spotkania, które upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

• Spektakl "Kurnik Kultury"

15.04.2023

13 kwietnia nasze przedszkolaki wybrały się do Collegium Polonicum na charytatywny spektakl teatralny pt.: "Kurnik Kultury", ukazujacy takie wartości jak miłość, szczęście, przyjaź, które są ukryte głęboko w nas.
            Podczas przedstawienia dzieciom towarzyszyli Pani Kura i Pan Kura. Nasi Mali widzowie byli zadowoleni z obejrzanego spektaklu.

• Dekorowanie ciasteczek w grupie Żabek

15.04.2023

3 kwietnia grupę Żabek odwiedziła Pani Oksana, mama Alexa. Nasz gość zjawił się z nielada niespodzianką - dekorowanie ciasteczek. Na samym poczatku mama Alexa objaśniła dzieciom czym będą się zajmować. Z przygotowanych produktów - kolorowych posypek, lukru i roztopionej czekolady - zademonstrowała sposób zabarwienia lukru, następnie wyjaśniła, w jaki sposób zdobić kruche, słodkie wypieki. Dzieci z ochotą zabrały się do samodzielnego ozdabiania. Przedszkolakom bardzo podobały się słodkie zajęcia z panią Oksaną. Nie zabraklo małego podjadania podczas przygotowania ciasteczek.

• Kwiecień miesiącem świadomości na temat AUTYZMU

04.04.2023

3 kwietnia w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy akcje "Niebieski kwiecień", dzieci zapoznały się z informacjami na temat autyzmu, a także stworzyły pracy plastyczne w kolorze niebieskim. Na kolejne dni zaplanowane są  zajęcia: "Zabawy sensoryczne" oraz "Niebieskie igrzyska"

3 kwietnia dzieci zebrały się w sali gimnastycznej, gdzie wysłuchały listu o chłopcu o imieniu Jaś, który jest chory na Autyzm, a następnie obejrzały krótkie filmiki pt. „Jaś i niebieskie motyle” oraz „Autyzm-dzieją się niesamowite rzeczy” wyjaśniające czym dokładnie jest to zaburzenie. Po obejrzeniu filmików dzieci odpowiedziały na pytania zadawane przez nauczyciela. Następnie wróciły do swoich sal aby wykonać prace plastyczne w kolorze niebieskim. Po rozwieszeniu prac przez nauczycielki przedszkolne korytarze zrobiły się niebieskie.