• Warsztaty ogrodnicze

29.03.2023

Wczoraj nasze przedszkole odwiedziła Pani Mirosława Majos - ogrodniczka z "Ogrodnictwa" w Kunowicach. Nasz gość opowiedział dzieciom jakie rośliny można znaleźć w naszych ogrodach, jakie sprzęty potrzebne są do pielęgnacji roślin oraz jak należy dbać o zieleń w naszym otoczeniu. Po pokazie Pani Mirka posadziła dla każdej z naszych grup bratka oraz przygotowała dla dzieci słoiki do hodowli fasoli. Dzieci dostały bardzo odpowiedzialne zadanie, by pielegnować roślinki oraz dokumentować zdjęciami ich rozwój. Bardzo dziękujemy Pani Mirce za poświęcony czas i ogrom wiedzy przekazanej naszym przedszkolakom!

29.03.2023

27 marca do naszego przedszkola ponownie przyjechali muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz", by kolejny raz zabrać dzieci w muzyczną podróż. Tym razem koncert miał tytuł "Roztańczone smyczki i dumny baraban". Przedszkolaki poznały nowe brzmienia i nowe instrumenty - wiolonczelę, skrzypce oraz instrumenty perkusyjne.

• Budzi się wiosna, budzą się Mali Wolontariusze

22.03.2023

W pierwszy Dzień Wiosny dzieci ze słubickich przedszkoli wychodzą na ulice, aby kwestować na rzecz podopiecznych Hospicjum Św. Wincentego a'Paulo w Słubicach. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami ubrane w żółte koszulki, z koszami pełnymi żółtych tulipanów odwiedzają słubickie instytucje i przemierzają główne ulice miasta. Dzięki hojności mieszkańców puszki szybko się zapełniały, a słubiczanie pokazali, że mają wielkie serca i potrafią pomagać. Wspólnie dzieci zebrały prawie 14,5 tys. złotych. Wielkie brawa dla wszystkich, którzy włączyli się w tę akcję!

• Dzień Kolorowej Skarpetki

22.03.2023

21 marca na całym Świecie obchodzony jest Dzień Osób z Zespołem Downa, znany również jako Dzień Kolorowej Skarpetki. Celem tego dnia jest solidaryzowanie się z osobami posiadającymi dodatkowy chromosom. Grupa Żabek zakładając kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki wsparła akcje, pokazując jak niewiele różni nas jeden dodatkowy chromosom, tak jak druga skarpetka będąca "nie do pary".

• Stokrotki w świecie zawodów

21.03.2023

Na początku marca grupa Stokrotek dzięki uprzejmości rodziców Franka i Ignasia miała okazję odwiedzić restaurację. Dzieci z bliska przyjrzały się pracy szefa kuchni, kucharzy i kelnerów. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia kuchni i przygotowania własnej pizzy.
            Natomiast 9 marca odwiedził  grupę Stokrotek tata Julki, aby opowiedzieć o zawodzie, który wykonuje. W przystępny dla dzieci sposób przedstawił czym zajmuje się architekt. Dzieci z zaciekawieniem oglądały różne zdjęcia i plany. Na koniec dostały wielki projekt budynku, na którym mogły dorysować elementy pomieszczeń lub ludzi.

20.03.2023

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a my cieszymy się promieniami słońca. Tym razem w ramach zajęć przyrodniczych "Dziupla" grupa Żabki udała się na spacer do pobliskiego parku miejskiego.
            Podczas ostatnich zajęć z Panią Natalią przedszkolaki miały za zadanie odnaleźć najbardziej okazałe drzewo, które pod okiem prowadzącej  sprawdzały w jaki sposób mogą zmierzyć drzewo, jego wysokość, czym się kierować, aby rozpoznać dane drzewo. Dzieci przez moment miały możliwość zapoznania się ze specjalistycznym sprzętem do mierzenia wysokości drzew. Zajecia te, jak inne, cieszyły się zainteresowaniem przedszkolaków.

• I Przedszkolny Festiwal Piosenki Bajkowej i Musicalowej

11.03.2023

10.03.2023  w naszym przedszkolu odbył się I Przedszkolny Festiwal Piosenki Bajkowej i Musicalowej. Piękne piosenki przeniosły nas w świat bajek i musicali. Królowały piosenki z Akademii Pana  Kleksa, ale można było usłyszeć również utwory z Piotrusia Pana, Króla Lwa czy Pszczółki Mai. Po burzliwych obradach jury w składzie: Lilia Radkiewicz, Magdalena Bogoń i Jolanta Kołoszyc wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii 5 - latków I miejsce zdobyla Hanna Trzeciak, II miejsce Joanna Łapko, III miejsce Iga Dębiec. W kategorii 6 - latków I miejsce zdobyła Agata Mioduszewska, II miejsce  Julia Malewska, a III miejsce Amelia Jemielita.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy za rok.

• Kochamy - pomagamy!

09.03.2023

Drodzy rodzice i dzieci, bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt. Karma oraz pozostałe rzeczy zostały już przekazane dla przedstawicieli Stowarzyszenia Szarik :)

• Mali Wielcy Odkrywcy

06.03.2023

Grupa Żuczki bierze udział w projekcie edukacyjnym „Mali Wielcy Odkrywcy” . Celem programu Mali Wielcy Odkrywcy jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata. Zajęcia są pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji. Przeprowadziliśmy już dwa etapy doświadczeń. Dzieci poznały takie wynalazki jak zegar, koło czy kołowrotek oraz ich działania. W drugim etapie dzieci dowiedziały się między innymi jak powstaje ciasto, zrobiły ciecz nienewtonowską czy balony sensoryczne.