• XX przegląd wiersza "Ptasie trele"

18.05.2023

Dnia 28.04. odbył się jubileuszowy Gminny Przegląd Wiersza ,,Ptasie Trele”. Dzieci prezentowały swoje umiejętności recytatorskie przed liczną publicznością. W XX Gminnym Przeglądzie Wiersza ,,Ptasie Trele” pt. ,,Wiosna, ach to TY!” wzięło udział 17 uczestników. Jury przyznało sześć wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych: 3- i 4-latki oraz 5- i 6-latki. W pierwszej z nich wyróżnienia otrzymali: Helena Sworowska, Adam Czapłon oraz Luiza Bobrowicz, a w drugiej kategorii Maja Nowak, Wiktoria Mieczkowska i Hanna Trzeciak. Laureatką jubileuszowych "Ptasich Treli" i zdobywczynią statuetki "Trelik 2023" została Pola Woronowicz z  Przedszkola Samorządowego nr 3 "Miś Uszatek".

• Odwiedziny Pań z Biblioteki- grupa Skrzaty i Elfy

16.05.2023

16 maja dzieci z grupy maluszków Skrzaty oraz Elfy miały przyjemność gościć Panie z Biblioteki Miejskiej w Słubicach. Panie opowiedziały o Bibliotece oraz pracy bibliotekarza, a następnie zachęciły dzieci do przyjścia wraz z rodzicami i wypożyczenia książeczek do domu.
            Natępnie przedszkolaki wysłuchały opowieści pt. "Kicia Kocia w bibliotece" Anity Głowińskiej. A także poprzez japoński teatr kamishibai, obejrzały i wysłuchały opowiadania pt. „Groszki". Dzieciom bardzo spodobały się zaprezentowane, kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.

• Stokrotki z wizytą w bibliotece

11.05.2023

9 maja grupa Stokrotek wybrała się do Biblioteki. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka i wysłuchały pięknego opowiadania o chłopcu, który kochał czytać. Dzieci ułożyły z książek bardzo dużą wieżę (taką jak chłopiec w opowiadaniu).Przedszkolaki zaśpiewały paniom piosenkę pt " Bajeczki" oraz wręczyły laurki z okazji Dnia Bibliotekarza i Biblioteki. Na koniec spotkania Stokrotki wykonały zakładki do książek.

• Dzień Unii Europejskiej

11.05.2023

Od 1 maja 2004 r. Polska przynależy do Unii Europejskiej i zalicza się do "Rodziny europejskiej". 9 maja obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej. Głównym celem spotkania było kształtowanie poczucia przynależności narodowej i europejskiej, zapoznanie dzieci z symbolami, maskotką Europy - Syriuszem. Tego dnia przedszkolaki wirtualnie wybrały się do wybranych państw UE: Francji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch. Spotkanie uświetniły wspolne zabawy taneczne

• Niebieskie Igrzyska - zawody sportowe

08.05.2023

Na koniec miesiąca tj. 24 kwietnia odbyły się „Niebieskie Igrzyska”- zawody sportowe w kolorze niebieskim. Dzieci ubrane w niebieskie koszulki dzielnie wykonywały wszystkie konkurencje przygotowane przez nauczycielki. Każde zawody rozpoczęły się zapaleniem „znicza olimpijskiego” oraz krótkiej rozgrzewki. Na koniec zostały wręczone medale za udział dla każdego dziecka. W „Niebieskich Igrzyskach” na zaproszenie Przedszkola wzięły udział dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego oraz Przedszkola Specjalnego w Słubicach. Dzieci z Przedszkola świetnie przyjęły gości, bawiły się z nimi, a także pomagały wzajemnie pokonywać konkurencje. Po odbytych zawodach dla gości z Ośrodka Specjalnego zostały wręczone prezenty- były to wcześniej wykonane przez dzieci ze wszystkich grup zabawki sensoryczne.

• Zabawy sensoryczne w kolorze blue

09.05.2023

W kolejnych dniach w ramach akcji "Kwiecień miesiącem Świadomości na temat Autyzmu" odbyły się „Dni zabaw sensorycznych”- każda z siedmiu grup mogła poeksperymentować za pomocą zmysłów: dotyk, wzrok, węch, słuch. Celem zabaw sensorycznych jest wspieranie rozwoju mózgu dzieci w zakresie umiejętność posługiwania się właśnie tymi zmysłami. W zabawach dominował kolor niebieski.

• Kwiecień miesiącem Świadomości na temat Autyzmu.

09.05.2023

Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 "Pinokio" w Słubicach przez cały miesiąc zapoznawały się z pojęciem „autyzm” oraz charakterystycznymi cechami jakie występującymi u osób z tym zaburzeniem.
            3 kwietnia dzieci zebrały się w sali gimnastycznej, gdzie wysłuchały listu o chłopcu o imieniu Jaś, który jest chory na Autyzm, a następnie obejrzały krótkie filmiki pt. „Jaś i niebieskie motyle” oraz „Autyzm-dzieją się niesamowite rzeczy” wyjaśniające czym dokładnie jest to zaburzenie. Po obejrzeniu filmików dzieci odpowiedziały na pytania zadawane przez nauczyciela. Następnie wróciły do swoich sal aby wykonać prace plastyczne w kolorze niebieskim. Po rozwieszeniu prac przez nauczycielki przedszkolne korytarze zrobiły się niebieskie.