• Pasowanie na Przedszkolaka

"Czy wiesz kto to taki?

To my przedszkolaki!"

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza, wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie. Z uśmiechami na twarzach tańczyły i śpiewały piosenki. Następnie Pani Dyrektor dokonała  uroczystego „Aktu pasowania". Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli.

11.10.2022

Dziś nasze przedszkolaki uczestniczyły w pierwszym z cyklu koncertów "W krainie Pani Muzyki" przedstawianego przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Dzieci wspólnie z muzykami przeniosły się na gorącą Kubę i poznały instrumenty: gitarę, kontrabas elektryczny, saksofon sopranowy oraz instrumenty perkusyjne (marakasy, shakery, bongosy itp.). Muzykom udało się również zachęcić przedszkolaki do wspólnego śpiewania i klaskania.

• Światowy Dzień Drzewa

11.10.2022

Dzień Drzewa przypada 10 października. Jest to istotny dzień dla każdego człowieka dbającego o przyrodę. Nasze przedszkolaki (grupa Żabki) poznały budowę drzewa, korzyści płynące z troski o drzewa (cień i ochłoda, schronienie dla zwierząt, pochłanianie dwutlenku węgla i wytwarzanie tlenu). Podczas zajęć przedszkolaki rozpoznawały kształty lisci i owoce drzew, dotykały kory. Następnie wspólnie wykonały pracę plastyczną "Jesienne drzewo" z wykorzystaniem materiału naturalnego.

• Dzień latawca

06.10.2022

W naszym przedszkolu odbył się dziś Dzień Latawca. Jak co roku spotkaliśmy się na łąkach, by wspólnie puszczać latawce. Pogoda dopisała, a kolorowe, z pięknymi, długimi ogonami latawce wzbijały się wysoko i cieszyły oczy zarówno dzieci jak i rodziców. Wspólna zabawa sprawiła wszystkim wiele radości.

06.10.2022

W grupie Żabek gościem była Pani Natalia z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, z którą nasze przedszkole współpracuje. Na zajęciach poruszony został temat JESIEŃ. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jaki tryb życia prowadzi jeż, czym się żywi (mylne jest przeświadczenie, że jabłkami), dlaczego ptaki odlatują w cieplejsze klimaty w tzw. kluczu, jak również w jaki sposób wzrasta dąb z ŻOŁĘDZIA. Dzieci z wielkim entuzjazmem i zapałem zadawały Pani Natali mnóstwo pytań na temat w/w zwierząt, na której każde otrzymywało satysfakcjonującą odpowiedź.

• Ewakuacja w przedszkolu - ćwiczenia

05.10.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa, której celem było przygotowanie dzieci i pracowników przedszkola do szybkiego i sprawnego opuszczenia budynku. Przedszkolaki z opiekunami udały się na wyznaczony plac, gdzie czekały na zakończenie działań. Ewakuację nadzorowali strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Słubicach. Po akcji dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki oraz jego wyposażenie.