• Program "Przyjaciele Zippiego"

30.01.2023

W roku szkolnym 2022/2023 grupa starszakòw "Rumianki" oraz "Dzwoneczki" biorą udział w realizacji programu Przyjaciele Zippiego. Program ma na celu promowanie zdrowia emocjonalnego małych dzieci. Uczy m.in. dzieci - jak rozpoznawać własne uczucia i jak o nich rozmawiać - jak prosic o pomoc - jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie - jak rozwiązywać konflikty - jak pomagać innym.

• Stokrotki i Żuczki w Miejskiej Bibliotece

19.12.2022

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Stokrotki i Żuczki odwiedziły Bibliotekę Miejską. Tam dowiedziały się w jaki sposób można zapisać się do biblioteki i korzystać z jej zasobów. Oglądały różne ciekawe książki zaprezentowane przez panie Bibliotekarki oraz świąteczny teatrzyk Kamishibai, czyli opowiadanie wywodzące się z Japonii, wykorzystujące kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę, – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych - w której przedstawiane są kolejne fragmenty bajki. Dzieci w podziękowaniu za miło spędzony czas zaśpiewały paniom piosenkę o Mikołaju i wręczyły własnoręcznie robione pierniki.

• Występ świąteczny - STOKROTKI

19.12.2022

Grupa Stokrotki przygotowała w tym roku wesołe przedstawienie świąteczne pt. "Fantastyczny gość". Dzieci wcieliły się w role śnieżynek, skrzatów, balwankow, klauna i porcelanowych laleczek. Nie zabrakło też oczywiście Mikołaja i jego reniferów oraz gromadki dzieci oczekujących na "fantastycznego gościa". Na koniec Stokrotki obdarowały swoich rodziców samodzielnie wykonanymi ozdobami na choinkę.

• Występ świąteczny - grupa ELFY

14.12.2022

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy Elfy zaprezentowały przed swoimi rodzicami świąteczny program artystyczny. W uroczystych strojach i pięknej zimowej scenerii przedszkolaki śpiewały, tańczyły i recytowały świąteczny wierszyk o Mikołaju. Po zakończonym występie dostały gromkie brawa od swoich najbliższych.

• XI Powiatowy Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

08.12.2022

Dziś w auli Collegium Polonicum w Słubicach odbył się XI Powiatowy Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych. Grupa młodych aktorów z naszego przedszkola przygotowała pantomimę "Królowa Śniegu". Zadanie nie należało do najłatwiejszych. Mimo tego, iż nie można było używać głosu, dzieci, za pomocą ruchu, mowy ciała i gestów opowiedziały baśń H. Ch. Andersena jak prawdziwi profesjonaliści. Gorąco gratulujemy wszystkim naszym aktorom.

07.12.2022

Jak to zwykle bywa, po jesieni następuje zima. Czas, gdy wszystkie zwierzeta muszą przystosować się do chłodniejszych warunków atmosferycznych. Na dzisiejszych zajęciach przyrodniczych dzieci poznały sposoby na przetrwanie zimy przez zwierzeta: m.in. odlatywanie ptakow do ciepłych krajów, gromadzenie zapasów na zimę (wiewiorki), zapadanie w zimowy sen lub zmiana futra z letniego na zimowe. Przedszkolaki dowiedziały się również jak szkodliwy dla naszego zdrowia może okazac się smog, z którym stykamy sie w miastach.

07.12.2022

Mikołajki, to czas, który podpowiada nam o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Jest to również czas, na który z wielka niecierpliwością czekają najmłodsi. Nasze przedszkolaki przygotowały się na wizytę Świętego Mikołaja - przyszły dziś w czerwonych czapeczkach. Od samego rana miały możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia ze Św. Mikołajem, ktory witał wszystkie dzieci. Mikołajkową atmosfere można było odczuć w kazdej sali poprzez udekorowane choinki oraz dobiegającą do uszu świąteczną muzykę. Przedszkolaki niezmiernie się ucieszyły z otrzymanych podarunków. Radościom nie było końca.

• Pół godzinki dla rodzinki

05.12.2022

Grupa Skrzaty spędziła miłe piątkowe popołudnie słuchając opowiadania o Lisku Rufusie, który nie chciał dzielić się zabawkami, czytanego przez mamę Ignasia. „Pół godzinki dla rodzinki” ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Bajki-Pomagajki” w którym grupa bierze udział oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

05.12.2022

W naszym przedszkolu, jak co roku, świętowaliśmy "Andrzejki". Były konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

28.11.2022

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.