• Niebieskie Igrzyska

24.04.2024

W ramach kwietniowej akcji Niebieskie Igrzyska 23.04.w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty sensoryczne . W zajęciach uczestniczyły dzieci z grupy "Stokrotki " oraz nasi goście- dzieci z oddziału przedszkolnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Nasze przedszkolaki miały okazję wspólnie bawić się i współpracować ze swoimi niepełnosprawnymi rówieśnikami. To ważna lekcja tolerancji, akceptacji , szacunku i empatii. Zabawa udała się wyśmienicie.

• Złota Paleta 2024

19.04.2024

W piątek, w Przedszkolu Samorządowym nr 4 w Słubicach, odbył się konkurs plastyczny. Nasze przedszkole reprezentowały: Matylda i Ania. W kategorii 5-latki Matylda zajęła II miejsce. Ania w kategorii 6-latki dyplom za udział. Gratulujemy.

• Musical Piotruś Pan

17.04.2024

16 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Collegium Polonicum na przedstawcie pt. „Musical Piotruś Pan”. Dzieci miały okazję poczuć się jak w prawdziwym teatrze i zobaczyć świetnych aktorów.

• Moja Kropla Wody

09.04.2024

Gratulujemy Julce i Zuzi, które 4 kwietnia zostały zaproszone do siedziby Zakładu Usług Wodno - Ściekowych w Słubicach. Tam odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym.  Dziewczynki wykazały się kreatywnością. Praca Julki otrzymała główną nagrodę w kategorii 5-latki a  Zuzia została wyróżniona w kategorii 6-latki. Jesteśmy wszyscy dumni z naszych przedszkolaków.

03.04.2024

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasze przedszkole będzie świętować przez cały miesiąc. We wtorek wszystkie grupy przedszkolne wykonały wspólne serce, które ozdobiły niebieskimi puzzlami. Wiele radości sprawiło dzieciom odbijanie pomalowanych dłoni na oknach. W ten sposób powstały niebieskie motyle. Wszystkie zaproponowane w tym miesiącu aktywności, mają na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób z autyzmem oraz budowanie w dzieciach otwartości na różnice między ludźmi.

• Kartka na Dzień Kobiet

21.03.2024

Po raz drugi nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Freblowskim. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie kartki z okazji Dnia Kobiet jedną z technik freblowskich. Jesteśmy dumni, że wśród 1100 nadesłanych prac, kartka Oliwii z grupy Żabki została wyróżniona przez organizatorki. Wszystkie nasze dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Jak co roku wszystkie kartki zostały przekazane Wspaniałym Kobietom między innymi do szpitali onkologicznych, ośrodków  pomocy społecznej.

• Wizyta starszaków w szkole

21.03.2024

13 marca, korzystając z zaproszenia dyrekcji, najstarsze przedszkolaki udały się do Szkoły Podstawowej nr w Słubicach. Dzieci wzięły udział w przygotowanych dla nich zajęciach edukacyjnych, zasiadając w szkolnych ławkach. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, stołówkę, sale lekcyjne oraz pobawiły się na szkolnym placu zabaw. Dla większości było to duże przeżycie, ponieważ po raz pierwszy były w szkole. Mamy nadzieję,  że po wakacjach z radością przekroczą mury szkoły i będą świetnymi uczniami pierwszej klasy.

• II Festiwal Piosenki Bajkowej i Musicalowej

14.03.2024

13 marca w naszym przedszkolu odbył się II Przedszkolny Festiwal Piosenki Bajkowej i Musicalowej, w którym wzięły udział dzieci ze słubickich przedszkoli, w dwóch kategoriach wiekowych: 5-cio i 6-cio latków. Wśród wykonywanych utworów mogliśmy usłyszeć piosenkę Sanah „Jestem Twoją bajką” (Akademia Pana Kleksa), „Nie bój się chcieć” z bajki Zwierzogród, „Pół kroku stąd” (Vaiana), „Meluzyna” (Podróże Pana Kleksa) i wiele innych.

Jury w składzie: Monika Jakuszewicz, Anna Adamowicz i Magdalena Bogoń przyznało:

w kategorii 5-latków:

I miejsce - Nela Kozaczyńska (PS2 Pinokio)

II miejsce - Zofia Adamczewska (PS4 Krasnal Hałabała)

III miejsce - Kornelia Konter (Kraina Radości)

w kategorii 6-cio latków:

I miejsce - Hania Trzeciak (PS2 Pinokio)

II miejsce - Zuzanna Pietrzak (PS4 Krasnal Hałabała)

III miejsce - Joanna Łapko (PS1 Jarzębinka)

Serdecznie gratulujemy!

Pomysłodawczynią Festiwalu jest Pani Monika Jakuszewicz a współorganizatorem Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.

• Zabawa bez zabawek

06.03.2024

Przez tydzień w grupie Żabki realizowana była innowacja ,,Bez zabawek nie jest nudno". Pomogli nam rodzice, którzy przynosili do przedszkola surowce wtórne. Pomysłów nie brakowało. Przedszkolaki były bardzo zaangażowane i chętnie tworzyły, współpracując ze sobą. Poprzez realizację projektu nasze Żabki pokazały jakie są kreatywne i co mogą stworzyć tylko z kartonu i taśmy klejącej.

• Kino

12.02.2024

Pierwszy dzień ferii dzieci z grup Skrzaty, Stokrotki oraz Żabki rozpoczęły od wizyty w Słubickim kinie. Dzieci obejrzały bajkę pt. „Katak - podwodne przygody”.

11.02.2024

W styczniu obchodzimy szczególne dni, które u dzieci wzbudzają radosne emocje. Tak wiele zawdzięczamy Babciom i Dziadkom, dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 22-30 stycznia odbyły się uroczyste spotkania, które stały się tradycją w naszym przedszkolu. Przedszkolaki podziękowały za trud włożony w ich wychowanie i pomoc dziadkom. Babcie i Dziadkowie podziwiali umiejętności dzieci, które przygotowały przedstawienie. Były piosenki i wiersze. Dopełnieniem spotkania był słodki poczęstunek.

• Skrzaty- Dzień Babci i Dziadka

05.02.2024

W czwartek 25.01 z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyły się występy grupy Skrzaty.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Były wiersze, piosenki, a także wspólne tańce z dziadkami.